Gyereked valószínű, hogy az ő videóikon nő fel, sőt lehet, hogy majd ő is egy hasonló youtuber szeretne lenni. Youtuberek tehát léteznek. És nem is kevesen. Mi is megkerestünk kettőt.
Jó mellékkereset lehet, sőt!
A Star Network divízióvezetője, Farkas Dániel becslése szerint ma Magyarországon nagyjából 25 videós van, aki meg tud élni kizárólag a csatornájából, ami ugyan nem sok, de ez a szám az elmúlt két év folyamán nagyjából megnégyszereződött, vagyis a növekedési ütem elképesztő.
Első éves jogászhallgatóként ilyen háttér mellett, miért Te is a YouTube-videózást kezdted el, és milyen lehetőségeket látsz ebben?
Az egyetemet és a videózást integrálod vagy inkább külön választod ezeket?
Zoárd: Az egyetemet és a sportot (s vele a csatornát) igyekszem szétválasztani, mondhatni, jobb, ha több lábon áll az ember. Tökéletesen kiegészítik egymást, így nem aggódom emiatt. Mindkét "világ" érdekel, és igyekszem a maximumot nyújtani mindkét területen.
Milyen távlati céljaitok vannak a videózással és milyen pozitívumokat láttok ebben a műfajban?
Zoárd: A videózást illetően természetesen szeretném fokozatosan bővíteni a nézőink körét, fejleszteni az infrastruktúrát, egyre több és több emberhez eljuttatni a tartalmainkat. Ebben a kezdeti stádiumban szerintem a legtöbbeknek nincs anyagi jellegű vagy hasonló elvárása, én egyszerűen csak szeretnék kiépíteni egy jól működő, sokak által látogatott és Magyarországon egyedülálló sportcsatornát. A többi majd úgyis jön magától; ismerősök, kapcsolatok, esetleg támogatás stb.
Legutóbb milyen videókat gyártottatok?
Zoárd: Bár még eléggé gyermekcipőben jár a csatornánk, szerencsére több videónk is elég sikeresnek mondható. Ezek közül kiemelném a "Kockahas nyomában" nevű videósorozatunk első részét, amely tematikájából adódóan, nézettség és like-ok tekintetében is toronymagasan vezeti a mezőnyt. Továbbá elég nagy népszerűségnek örvendenek a kihívás videónk is (Bring Sally Up Challenge), illetve az én személyes átalakulós (Body Transformation) videómat is szép számmal nézték már meg.
Miért jó a vlogolás, mint munka a jövőre nézően egy jövendő jogásznak is?
Zoárd: Nem mellékes az a tény sem, hogy a vlogolás, a közvetlen kommunikáció, a nyugodt, nyílt, érthető, sokszor improvizatív jellegű beszéd gyakorlása a jogi területen is kamatoztatható, sőt, mondhatni, a jó beszédkészség alapkövetelmény a szakmában. Ezzel kapcsolatban már most, az első vizsgaidőszakom során is tapasztaltam, hogy jelentős előnyök származhatnak a videózásból.
És végezetül jöjjön egy Thesportaholic videó:
Ha tetszett ez a bejegyzés, látogass vissza máskor és nézz be a Facebook-oldalra is.
Szerző: Bereczki Enikő ifjúsági és generációs szakértő generationdilemmas.com